• تماس با ما: 0199 2842 021
 • مدیر فروش: 09124877900
 • ایمیل به ما: info@ervadco.com

دیجیتال مارکتینگ

چرا دیجیتال مارکتینگ؟

به فکر راه اندازی یک دیجیتال مارکتینگ برای بازاریابی افتاده اید؟ فکر بسیار خوبی است.  این روش که زیر مجموعه ای از مدیریت بازاریابی محسوب می شود روش موثری است که حتما در زمینه بازاریابی و تبلیغات تان به شما کمک خواهد کرد. اما باید از قبل به خوبی با آن آشنا شوید. برای شروع بد نیست بدانید دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی دیجیتال هر دو به یک معنی بوده و به صورت معادل هم به کار می روند. پس دقت کنید که درباره این دو واژه دچار اشتباه نشوید. شما می خواهید روی دیجیتال مارکتینگ برای تبلیغات خود سرمایه گذاری کنید پس احتمالا تمایل دارید هر چه سریع تر یک تعریف دقیق از این مفهوم داشته باشید. 

زمان شما برای ما ارزشمند است! اگر فرصت مطالعه متن را ندارید، هم اکنون کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره رایگان به شما هستند

پس بگذارید بدون مقدمه بگوییم که دیجیتال مارکتینگ یعنی هر نوع استفاده ای که شما از هر ابزار دیجیتال برای بازاریابی می کنید. این که می گوییم هر ابزار دیجیتال یعنی این مفهوم تنها محدود به اینترنت و اپلیکیشن های مختلف نیست بلکه شامل رادیو تلویزیون هم می شود. اغلب افراد ممکن است فکر کنند این شیوه برای بازاریابی شیوه نوینی است. اما باید گفت اولین باری که دیجیتال مارکتینگ مورد استفاده قرار گرفت برمی گردد به حدود 100 سال قبل از دوران ما. 

شاید برایتان جالب باشد که اولین باری که دیجیتال مارکتینگ متولد شد برای تبلیغ یک اپرا بود و تاثیری که روی فروش بلیط های آن داشت باعث شد بازاریابان از این روش برای تبلیغ سایر محصولات هم استفاده کنند. 

دیجیتال مارکتینگ شیوه محدودی نیست و دو نوع دارد: آنلاین و آفلاین. در روش های آنلاین دیجیتال مارکتینگ که اصطلاحا بازاریابی آنلاین گفته می شود، برقراری ارتباط با مشتریان سریعتر ودقیقتر است. همانطور که در مورد سایر روش های تبلیغاتی هم این حرف صادق است.

اگر برای درک بهتر مفهوم دیجیتال مارکتینگ نیاز به توضیحات بیشتری دارید باید گفت تبلیغات در موتور های جستجو، تبلیغات ایمیلی، تبلیغات در فضای مجازی، تبلیغات کلیکی، چت آنلاین و... همگی نمونه هایی از آن هستند.

نکات مهم در طراحی سایت

شروع هر کاری نیازمند آن است که خودتان را با قالب های آن هماهنگ کنید. در خصوص بازاریابی هم همینطور است. اگر میخواهید در زمینه دیجیتال مارکتینگ به پیشرفت های قابل توجهی برسید شک نداشته باشید که اول باید یک سایت درست و حسابی برای خودتان طراحی کنید. این سایت را باید آنقدر دقیق و بدون ایراد طراحی کنید که مخاطب پس از ورود تمایل داشته باشد بیشتر در سایت بماند. نه اینکه گیج شود و به سرعت روی علامت ضربدر کلیک کند و صفحه را ببندد تا خودش را از شر یک سایت اعصاب خرد کن نجات دهد. البته نگران نباشید این کار چندان هم کار پیچیده ای نیست. تنها لازم است یک سری نکات مهم را رعایت کنید. 

دو ویژگی اصلی طراحی سایت

اول اینکه اصول سئو در طراحی آن رعایت شده باشد. نگران نشوید. سئو مفهوم چندان پیچیده ای نیست. در این باره که سئو چیست و چطور باید اصول آن را رعایت کنید در بخش بعدی اطلاعات کاملی دریافت خواهید کرد. اما تا اینجا بدانید که سئو یعنی گوگل سایت شما را مفید تشخیص داده و رتبه بالایی به آن بدهد. با این حساب وقتی مخاطبین احتمالی شما به دنبال مطالب مرتبط با کار شما می گردند اولین سایت هایی که با آن برخورد دارند شما هستید.

گام بعدی این است که سایت را طوری طراحی کنید که مخاطب پسند باشد و گردش در سایت شما تبدیل به یک تجربه خوب و مفید برای او شود.

اگر این دو نکته اساسی را رعایت کردید می توانید به سراغ باقی نکات بروید. البته توجه داشته باشید که رعایت این نکات است که شما را به اهداف قبلی تان می رساند. پس از اهمیت آن ها غافل نشوید. نکاتی مانند اینکه:

 • یک ظاهر خوب با رنگ های جذاب و کدنویسی قالب حرفه ای در نظر بگیرید.
 • سرعت سایت را بالا ببرید.
 • منو هایی برای دسترسی به سایر مطالب مشابه در اختیار مخاطب قرار دهید.
 • سایتی که طراحی می کنید باید داینامیک باشد تا ارتباط بین مطالب همچنین جدیدترین مطالب را تشخیص دهد و مطالب جدید را زودتر به نمایش بگذارد.

مهم ترین اصول در سئو

حالا وقت آن رسیده که با سئو و اصول آن به طور دقیق آشنا شویم. اما اول بگذارید با شما بگوییم سئو به چه معناست. سئو را عموما روش های بهینه سازی موتورهای جستجو تعریف می کنند. اما شاید این تعریف به این شکل چندان برای تان ماموس نباشد. پس بگذارید توضیحات شفاف تری بدهیم.

 وقتی شما برای خرید یک محصول یا دریافت یک خدمت یا حتی به دست آوردن اطلاعات، موضوعی را در موتورهای جستجو نظیر گوگل سرچ می کنید چه چیزی سبب می شود برخی سایت ها زودتر نمایش داده شوند؟ این نمایش سریع تر اتفاقی نیست. این همان تعریف واضحی برای سئو است. در واقع سئو یعنی اصولی که ما در طراحی سایت رعایت می کنیم تا گوگل رتبه بهتری به ما بدهد. همچنین در نتایج یک جستجو سایت ما را زودتر به مخاطب معرفی کند.

رعایت اصول سئو و دریافت رتبه بالاتر از گوگل نه آنقدر ها که فکر می کنید پیچیده و دشوار است و نه آنقدر راحت که نیاز به هیچ دانشی نداشته باشد. 

اگر می خواهید بدانید چه اصولی را باید رعایت کنید با ما همراه باشید:

اصل اول: شاید مهم ترین اصل انتخاب یک کلمه کاربری درست باشد. این کلمه کلیدی باید محتمل ترین کلید واژه ای باشد که مخاطبین شما سرچ می کنند. شاید این سوال برای تان ایجاد شود که چطور باید این کلید واژه را پیدا کنید؟ برای این کار دو بزار در اختیارتان قرار دارد یکی Google’s Keyword Planner و دیگری کلیدواژه یاب ماز(Moz Keyword Explorer). 

اصل دوم: انتخاب یک عنوا مناسب برای محتواهای تان است. عنوان خوب تاثیر فوق العاده ای می تواند در موفقیت محتوای تان داشته باشد. یک عنوان مناسب محتوا باید با کلمه کلیدی آغاز شود، بیشتر از 60 کاراکتر نباشد و برای مخاطب جذاب باشد.

اصل سوم: اگر در بروزرسانی مطالب تان تاریخ را درج کنید گام بلندی در جذب مخاطب و رعایت سئو برداشته اید. چرا که همیشه مطالب به روز و جدید برای مخاطبین ارزشمندتر است و بیشتر به سراغش می  روند.

اصل چهارم: همیشه کلمه کلیدی انتخابی تان را در میان 100 کلمه ابتدایی بگنجانید. این کار پیدا شدن کلیدواژه تان را راحت تر می کند. 

سوشیال مارکتینگ چیست؟

حالا که تاثیر طراحی سایت و رعایت اصول سئو بر دیجیتال مارکتینگ را بررسی کردیم باید به سراغ توضیح اطلاعاتی درباره سوشیال مارکتینگ برویم. 

پیش تر درباره دیجیتال مارکتینگ صحبت کردیم و گفتیم به معنی بازاریابی از طریق ابزارهای دیجیتال است. حالا باید بگوییم یکی از اصلی ترین زیرمجموعه های دیجیتال مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ است. یعنی بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی. 

همانطور که خودتان هم می دانید تعداد افرادی که به شبکه های اجتماعی دسترسی دارند بسیار زیاد است و هر روز هم بیشتر می شود. همین هم باعث شده اخیرا و در شرایط فعلی شبکه های اجتماعی تبدیل به مهم ترین ابزار های دیجیتال شوند. یعنی مهم تر از رادیو، تلویزیون و حتی ایمیل و گوگل. پس تعجبی ندارد که بازاریابی هم به سمت تبلیغات از طریق همین اپلیکیشن ها برود چرا که مخاطبین بیشتر ابزار دیجیتال مخاطبین بیشتری برای شما را به همراه خواهد داشت.

این نوع بازاریابی یک ویژگی جالب دارد که به شما در مطرح کردن نام تجاری تان کمک زیادی می کند. آن ویژگی اشتراک گذاری راحت تبلیغات شما توسط خود افراد و مخاطبین است. بدون اینکه شما بابت این قضیه پولی پرداخت کرده باشید. پس این نوع بازاریابی را می توان در رده بازاریابی های ارزان جای داد. در سوشال مارکتینگ تنها کاری که شما باید بکنید مطرح کردن و بالا بردن رتبه صفحات تان در شبکه های مجازی از طریق اشتراک گذاری، ذخیره کردن و لایک های بیشتر است. 

سوشال مارکتینگ یک ویژگی دیگر هم دارد و آن این که در شبکه های مجازی به دلایل مختلف ارتباط افراد نزدیک تر است. همین اتفاق هم به شما در جذب مخاطبین بیشتر کمک می کند. یعنی مخاطب شما می تواند به راحتی با شما ارتباط برقرار کند و با شما تعامل داشته باشد.

 بهترین راه برای بازاریابی اینترنتی

تا به این جا در این مقاله اطلاعات خوب و مفیدی درباره دیجیتال مارکتینگ بیان کردیم. حتی دو مورد از راه های مهم و اساسی برای یک دیجیتال مارکتینگ موفق را هم بررسی کردیم. اما اگر این سوال در ذهنتان ایجاد شده که بهترین راه ها برای دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی اینترنتی چیست؟ الان زمانی است که پاسخ آن را پیدا خواهید کرد. ما چند راه موثر که برای موفقیت در دیجیتال مارکتینگ می توانید به سراغ شان بروید را بهتان معرفی می کنیم.

 1. طراحی سایت کاربردی برای مخاطبان.
 2. تولید محتوا با رعایت اصول سئو.

این دو مورد را پیش تر در بخش های قبلی به طور کامل بررسی کردیم. هدف از تکراشان در این بخش این است که شما فراموش نکنید این دو راه از بهترین مسیر هایی هستند که شما را به مقصد می رسانند.

 1. بازاریابی ایمیلی. این نوع از بازاریابی هم به جهت کاربردی که در ابزارهای دیجیتال دارد در میان راه های مختلف دیجیتال مارکتینگ طبقه بندی می شود. اما برای این که این روش را تبدیل به یک روش موفق و یکی از بهترین راه های بازاریابی دیجیتال کنید، باید محتوا ها و اطلاعات سودمندی به مخاطبین تان بدهید. نه اینکه فقط یک محتوای تبلیغاتی تولید کنید که هرگز شانس خوانده شدن توسط مخاطب را ندارد.
 2. قرار دادن یک ابزار یا خدمات رایگان برای مخاطبان. شاید فکر کنید این کار برای تان هزینه دارد و به صرفه نیست. اما این تفکرتان در حقیقت درست نیست. اگر شما یک استراتژی درست و فکر شده برای بازاریابی تان داشته باشید می توانید چندین برابر خدمت رایگان تان سود کنید.
 3. تبلیغات کلیکی. این نام شاید کمی به نظرتان خنده دار برسد اما باور نمی کنید که چه تاثیری بر کارتان دارد. روش این نوع بازاریابی هم جالب است. شما به اندازه تعداد کلیک هایی که میخواهید دریافت کنید پول می پردازید. گوگل تبلیغ شما در جستجوهای مرتبط نمایش می دهد و پس از آنکه کلیک های مورد نظرتان را دریافت کردید تبلیغ شما حذف می شود.

به خاطر داشته باشید برای دریافت مشاوره در خصوص انتخاب بهترین و مناسب ترین راه دیجیتال مارکتینگ که با شرایط شما بهترین بازخورد را دارد می توانید با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

دوست دارید در دیجیتال مارکتینگ موفق شوید؟ پس حتما باید استراتژی های مشخصی در آن داشته باشید. این استراتژی ها به شما کمک می کند از هدف تان دور نشوید و بازاریابی دیجیتال موثری داشته باشید.

در ابتدا باید گفت استراتژی دیجیتال مارکتینگ یعنی یک برنامه درست که دست شما را می گیرد و از راه درست به مقصد درست می رساند.

برای اینکه به استراتژی درستی دست پیدا کنید باید مسیر زیر را طی کنید:

قبل از شروع تعیین کنید دقیقا از راه اندازی دیجیتال مارکتینگ چه هدفی دارید. هدف های آرمان گرایانه را دور بریزید و هدفی دست یافتنی را دنبال کنید که در یک محدوده زمانی مشخص قرار است تحقق یابد.

سپس باید به دنبال جامعه هدف یعنی همان مخاطبین و مشتریان تان بروید. سعی کنید مخاطبان را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار دهید. توجه کنید که این افراد در چه رده سنی هستند، چه جایگاه شغلی و اجتماعی دارند، به چه هدف و برای رفع چه نیازی قرار است به سراغ محصولات شما بیایند و در انتخاب شأن چه ویژگی هایی را اولویت قرار می دهند. سعی کنید خدمات تان را طوری ارائه دهید و تبلیغ کنید که در جهت رفع نیاز مشتری باشد و این پیام را به او منتقل کند.

در مسابقات کشتی یک گام در رسیدن به پیروزی شناخت رقیب و نقاط ضعف و قوت اوست. شما هم باید اطلاعات درستی از رقبا و ضعف ها و قدرتمندی های شان داشته باشید تا به موفقیت برسید. در شناخت رقبا هم به دنبال رقبای مستقیم بروید هم آن هایی که فعالیت های شان به طور غیر مستقیم روی شما تاثیر دارد. همچنین توجه به شرکت ها و مجموعه های تازه تاسیس و تازه نفس را هم از یاد نبرید.

حالا که این مسیر را به درستی طی کردید وقت آن است که یک تیم حرفه ای برای اجرا کارها انتخاب کنید. بهتر است برای انجام هر یک وظایف افراد حرفه ای را پیدا کنید و هر وظیفه را به یک شخص بسپارید تا از کیفیت انجام کارها مطمئن باشید.

در تمام این مسیر ممکن است جاهایی نیاز به یک راهنمای خوب داشته باشید که اصولی ترین و حرفه ای ترین نکات را در اختیارتان بگذارد. در چنین زمان هایی می توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان حرفه ای ما استفاده کنید.

آژانس تبلیغاتی ارواد

7151 2842 021
info@ervadco.com
تهران، خیابان شریعتی، ظفر، خیابان صبر

 

سلام! در کمترین زمان ممکن به پیام شما پاسخ خواهیم داد info@ervadco.com

* مشاوره آنلاین
Close and go back to page
با ما تماس بگیرید