• تماس با ما: 0199 2842 021
  • مدیر فروش: 09124877900
  • ایمیل به ما: info@ervadco.com

کپی رایتینگ

کپی رایتینگ چیست؟

کپی رایتینگ شیوه ای جدید در عرصه بازاریابی و تبلیغات است که در شرایط فعلی هر کسب و کاری باید به سراغش برود. خصوصا اگر قصد داشته باشید بخشی را هم برای فروش اینترنتی در نظر بگیرید حتما به این تکنیک نوظهور نیاز پیدا خواهید کرد. اما شاید این واژه کمی برای تان ناملموس باشد و به درستی از آن سر در نیاورید. بسیار خوب نگران نباشید. ما قبل از این که به سراغ بررسی نکات مربوط به کپی رایتینگ و تاثیر آن بر فروش برویم اول این واژه را برای تان تعریف می کنیم. کپی رایتینگ به معنی تولید محتوای نوشتاری مختصر و مفید است به منظور تبلیغ و جذب مشتری. این نوع از نویسندگی توسط نویسندگانی انجام می شود که به آن ها کپی رایتر می گویند. البته این شغل آنقدر ها هم که فکر می کنید نوظهور نیست. احتمالا از همان زمانی که بازاریابی و تبلیغات شکل گرفته و مردم به آنها نیاز پیدا کرده اند کپی رایتینگ هم ظهور کرده است. اما امروزه با گسترش هر چه بیشتر فروش های اینترنتی اهمیت این شغل اهمیت خودش را بیشتر نشان داده است.

زمان شما برای ما ارزشمند است! اگر فرصت مطالعه متن را ندارید، هم اکنون کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره رایگان به شما هستند

در نگاهی دیگر می توان گفت کپی رایتینگ هنر ایده پردازی و استفاده از کلمات برای تبلیغ و جلب توجه مشتریان است.

در هر حال اگر شما قصد تبلیغات گسترده داشته باشید و بخواهید تغییرات اساسی در کارتان ایجاد کنید به کپی رایتر ها نیاز دارید تا برای این کار محتوا های جذاب برای تان تهیه و تولید کنند. 

گاهی ممکن است ایده های برای استفاده از کپی رایتینگ در تبلیغات تان داشته باشید اما ندانید چطور باید از این ایده ها استفاده کنید مطالعه ادامه این مقاله توضیحات بیشتری درباره کپی رایتینگ و تبلیغات به شما می دهد که احتمالا پس از مطالعه آن اطلاعاتی که لازم دارید را به دست می آورید. اما اگر به مشاوره های تخصصی تر نیاز داشتید با ما تماس بگیرید و رایگان مشاوره دریافت کنید.

 

نکات مهم در نوشتن محتوای کپی رایتینگ

کپی رایتینگ هم مثل مشاغل دیگر نیاز به دانش و آگاهی مرتبط با خودش دارد. بنابراین این حرفه آنطور که خیلی ها ممکن است فکر کنند آسان و بی مشکل هم نیست و البته هر کسی هم از عهده اش بر نمی آید. پس اگر می خواهید تبلیغات خوب و مفیدی داشته باشید و قصد استفاده از کپی رایتینگ را دارید به سراغ افرادی بروید که در این زمینه تجربه و تخصص دارند. اگر هم شما جز افرادی هستید که به این شغل رو آورده اید و قصد دارید در زمینه کپی رایتینگ فعالیت کنید در کارتان این نکات را در نظر بگیرید.

گام اول

محتواهای تبلیغاتی جذاب تولید کنید.

مخاطبی که در طول روز با صدتا تبلیغ رو به رو می شود طبیعی است که به تبلیغات مختلف توجه چندانی نشان ندهد. اینجا هنر شما به عنوان کپی رایتر مشخص می شود که بتوانید جوری با کلمات بازی کنید و ویژگی های خاص محصول را ویژه و جذاب نشان دهید که ذهن مخاطب را جذب تبلیغ کنید. 

گام دوم

قبل از نوشتن محتوای کپی رایتینگ مخاطب محصول تان را به خوبی بشناسید و مطابق با سلیقه آن ها متن را بنویسید.

گام سوم

با کمک کلمات با احساسات مخاطبین بازی کنید. 

می پرسید چطور؟ لازم نیست در یک روند از پیش تعیین شده و مثل سایر تبلیغ ها تنها ویژگی های محصول را بیان کند. با کلمات احساس خلق کنید و ذهن مخاطب تان را به سمت احساسی که در هنگام استفاده از محصول خواهد داشت یا خاطراتی که می تواند با آن بسازد ببرید.

گام چهارم

از تاثیر عنوانی که برای کپی رایتینگ انتخاب می کنید غافل نشوید.

حالا که در مراحل قبلی موفق عمل کردید و همه آن ها را به بهترین نحو انجام دادید باید به سراغ مرحله ای بروید که اگر در آن اشتباه کنید کارهای قبلی تان را خراب می کنید. باید یک عنوان خوب و جذاب برای محتوای کپی رایتینگ تان انتخاب کنید که مخاطب نتواند از آن بگذرد.

 

ویژگی ها و مهارت هایی که یک کپی رایتر به آنها نیاز دارد:

حالا به سراغ بررسی این نکته می رویم که برای شغل کپی رایتینگ چه مهارت هایی لازم است.

همانطور که میدانید کپی رایتر ها هم برای موفقیت در شغل شان باید یک مهارت هایی داشته باشند و پیوسته این مهارت ها را تقویت کنند. 

  • کپی رایتینگ زیر مجموعه از نویسندگی است و به دلیل ارتباطی که با کلمات دارد کپی رایتر باید مهارت های نویسندگی بالایی داشته باشد
  • داشتن دایره لغات بالا و حضور ذهن برای استفاده از آن ها مهارت لازم دیگر است. چرا که باید بتواند از واژگان متنوعی استفاده کند
  • چنین شخصی باید در زمینه بازاریابی و بازار هدف هم اطلاعات داشته باشد
  • او باید رسانه های تبلیغاتی را به خوبی بشناسد و بتواند متناسب ترین رسانه را برای هر تبلیغی انتخاب کند
  • خلاقیت هم که مشخص است یک ویژگی اساسی است

 

تفاوت کپی رایتینگ با تولید محتوا در چیست؟

احتمالا واژه تولید محتوا هم زیاد به گوشتان خورده باشد. جالب است بدانید اغلب افراد تفاوت این تکنیک و حرفه یعنی کپی رایتینگ و تولید محتوا را نمی دانند و فکر می کند این ها معادل هم هستند. در صورتی که اینطور نیست. کپی رایتر با کارشناس تولید محتوا فرق دارد. 

اولین تفاوت میان این دو واژه در این است که کپی رایتینگ از قدمت بیشتری برخوردار است و تولید محتوا چند سالی بیشتر عمر ندارد. 

یک کارشناس تولید محتوا فردی است که تولید هر محتوای متنی و نوشتاری سروکار دارد و برای هر مقاله وبلاگ ویدئو و... متن می نویسد و محتوا تولید می کند. اما همانطور که قبلا هم گفته شد یک کپی رایتر وظیفه دارد با هنر کنار هم قرار دادن کلمات اعتماد مشتریان را جذب کند و آن ها را به خرید محصول مورد نظرش ترغیب کند. بنابراین این دو واژه معانی متفاوتی دارند و نمی توان آن ها معادل یکدیگر در نظر گرفت.

اگر قصد نوشتن یک کپی رایتینگ برای تبلیغات دارید اما برای این کار به مشاوره نیاز دارید می توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان ما برای رفع مشکل تان بهره ببرید.

آژانس تبلیغاتی ارواد

7151 2842 021
info@ervadco.com
تهران، خیابان شریعتی، ظفر، خیابان صبر

 

سلام! در کمترین زمان ممکن به پیام شما پاسخ خواهیم داد info@ervadco.com

* مشاوره آنلاین
Close and go back to page
با ما تماس بگیرید