• تماس با ما: 0199 2842 021
  • مدیر فروش: 09124877900
  • ایمیل به ما: info@ervadco.com

مشاوره و طراحی کمپین های تبلیغاتی

  • صفحه اصلی
  • خدمات
  • مشاوره و طراحی کمپین های تبلیغاتی

مشاوره تبلیغاتی چیست؟

تا به حال به این  موضوع فکر کرده اید که یک مشاوره تبلیغاتی خوب چه تاثیری می‌تواند روی کسب و کار تان داشته باشد؟

باید به شما بگوییم اگر فکر می کنید تبلیغات تاثیر چندانی روی کار و سود کاری شما ندارد از همان اول قید اینکه سود بالایی از کارتان به دست بیاورید را بزنید. اما اگر به این دلیل به سراغ تبلیغات نمی روید که فوت و فن های آن را نمی دانید و نگران هستید که متحمل ضرر شوید راه خوبی برای تان سراغ داریم. دریافت مشاوره تبلیغاتی بهترین راه برای شماست. می پرسید چرا؟ در ادامه به طور کامل برایتان توضیح خواهیم داد.

زمان شما برای ما ارزشمند است! اگر فرصت مطالعه متن را ندارید، هم اکنون کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره رایگان به شما هستند

در ابتدا باید شما را با مشاوره تبلیغاتی آشنا کنیم. مشاوره تبلیغاتی به این معناست که شما از تخصص افرادی که در زمینه تبلیغات مهارت بالایی دارند کمک می گیرید تا مسیر مناسب مناسبی برای تان در نظر بگیرند که به سوددهی بالا از طریق تبلیغات میرسد. در یک مشاوره تبلیغاتی خوب شما خواهید توانست به بهترین شکل محصول خود را از طریق تبلیغ به مشتریانتان معرفی کنید. همینطور بدون اینکه نگرانی درباره انتقال پیام تان به مخاطبین داشته باشید با خیال راحت تنها به فروش محصولاتتان و دریافت سود بالاتر فکر کنید. مشاوران تبلیغاتی به شما کمک می کنند با بهترین روش محصول خود را در فضاهایی که بیشترین انتقال به مخاطبانش را دارد معرفی کنید. در حقیقت باید گفت حتی اگر بودجه محدودی داشته باشید با استفاده از تجربه متخصصین تبلیغات یک مسیر هدفمند را در تبلیغ محصولات تان طی خواهید کرد و مطمئن خواهید بود که بودجه تان را هدر نداده‌اید.

مشاور تبلیغاتی کیست؟ 

 در این بخش می خواهیم به سراغ مشاوره تبلیغاتی و مشاور تبلیغاتی برویم و ببینیم که چنین شخصی چه وظایف و مسئولیت هایی دارد؟ و چه ویژگی‌هایی را باید دارا باشد تا بتواند از عهده انجام تبلیغات هدفمند و سودمند به خوبی بر بیاید؟ نخست باید بدانیم مشاور تبلیغاتی فردی ست با روابط عمومی بالا و با تجربه که به خوبی می داند تبلیغات در فضاهای مختلف و به روش‌های مختلف چه فوت و فن هایی دارد.  با هر یک از روشهای مناسب تبلیغ برای مشاغل و محصولات مختلف آشنا است و به راحتی شما را به هدفتان می رساند.

مشاوره تبلیغاتی چه مسیری را طی می کند؟ 

همچنین شخصی که به شما مشاوره تبلیغاتی می دهد باید از مهارت های بالای کامپیوتری برخوردار باشد و بتواند به خوبی و به طور حرفه ای از پس از انجام انواع مختلف تبلیغات و تیزر های تبلیغاتی بربیاید. چرا که باید بتواند بهترین و مناسب ترین نوع تبلیغ برای مشاغل مختلف را در فضای کامپیوتر پیاده سازی کند.

 مشاور تبلیغاتی که وظیفه تبلیغات محصول خود را به‌عهده او می سپارید ارتباط زیادی با مشتریان مختلف دارد و می تواند پیش بینی کند هر رسانه چقدر به موفقیت رسیدن یک حرفه سودمند است. همچنین در صورت نیاز می تواند بازاریاب موفقی باشد و برای محصولات شما مشتریان خوبی پیدا کند.

 همینطور او همیشه راه های زیادی برای رساندن شما به هدفتان زیر نظر دارد. اگر پیش‌بینی‌ها درست عمل نکرد میتواند در زمان مناسب استراتژی خود را عوض کند.

مشاور تبلیغاتی ارتباط منظم و خوبی با شما دارند و به طور کامل شرح مراحل تبلیغات را به شما خواهد داد. او می تواند به خوبی با دیگران مذاکره کند، زمان را مدیریت کند تا فرصت تبلیغ در زمانی خاص برای محصول خاص از دست نرود. همچنین میتواند ارتباط میان شما با رسانه‌ها را به خوبی برقرار کند.

 برای چنین شخصی که کار مشاوره تبلیغاتی را انجام میدهد نیاز است که مرتباً آموزش ببیند و مهارت های خود را به روز کنند. بنابراین مشاور تبلیغاتی شما همواره روش‌های جدید و استراتژی های کارآمد برای تبلیغات پربازده به برایتان دارد.

چه کارهایی در مشاوره تبلیغاتی انجام می شود؟

حالا که با کار مشاوره تبلیغاتی آشنا شدیم و فهمیدیم که مشاوره تبلیغاتی کمک می کند با کمترین بودجه پربازده‌ترین تبلیغات را انجام دهیم. باید به سراغ این موضوع برویم که مشاور در مشاوره تبلیغاتی با انجام چه کارهایی سبب چون این تبلیغات پر بازدهی می شود؟

 توجه کنید که در یک مشاوره تبلیغاتی خوب متناسب با بودجه خودتان می‌توانید انتظار بهترین تبلیغات و پر باز بهترین و هدفمند ترین آنها را داشته باشید و اطمینان داشته باشید بودجه محدود خود را به هدر نمی دهید و در مسیر درست خرج می کنید.

می دانید که مسیر تبلیغات فوت و فن ها و ویژگیهای منحصر به فردی دارد. اگر هوشمندانه عمل نکنید ممکن است سرمایه ای را که برای تبلیغات در نظر گرفته اید از دست بدهید اولین اتفاقی که در مشاوره تبلیغاتی می‌افتد این است که شما مطمئن خواهید بود گرفتار چنین ضرری نمی شوید.

در ادامه مرحله به مرحله کارهایی را که در مشاوره تبلیغاتی انجام می شود بررسی خواهیم کرد.

در مرحله اول انجام مشاوره تبلیغاتی مشاور شما به طور دقیق اطلاعات لازم در خصوص اینکه از چه ابزارهای تبلیغاتی باید استفاده کنید تا به نتیجه دلخواهتان برسید و اینکه چه مقدار باید هزینه کنید را با شما مطرح می کند. همینطور مدت زمانی را که باید در نظر بگیرید. همچنین میزان تخمینی سرمایه ای که باید برای چنین تبلیغی در نظر بگیرید برای تان مشخص میکند.توجه داشته باشید که اولین پیشنهاد مشاور در اولین جلسه مشاوره تبلیغاتی بهترین راه برای رسیدن به نتیجه است. اما اگر شما بودجه محدودی دارید و نمی توانید از پس تبلیغات مورد نظر مشاور بر بیایید مشاور شما راه های دیگر و کم هزینه تری در نظر میگیرد که بهترین بازده را داشته باشد.

یک نکته مثبت داشتن یک مشاوره تبلیغاتی این است که در این مرحله اگر شیوه خاصی از تبلیغات برای محصول شما مناسب نیست، مشاور تبلیغاتی با شما مطرح می کند و شما هرگز در آن مسیر قرار نمی گیرید که نهایتش چیزی جز از دست دادن سرمایه تان نیست.

در مرحله بعد مشاوره تبلیغاتی هر آنچه را که برای تکمیل پروژه و ساخت یک مدیای تبلیغاتی لازم است انجام می دهد. آن ها ساخت مدیای شما را به دست متخصصین مربوط به آن سپرده و تا مراحل انتهایی به کار آنها نظارت می کنند.

در مرحله بعد مشاوره تبلیغاتی مدیای تولید شده را در رسانه‌های مربوط و هر فضایی که بداند مخاطبین شما در آن فضا حضور دارند و می توان آنها را جذب شما کرد منتشر می‌کند. در اینجا نقش مشاور تبلیغاتی به عنوان ناظر قوت می گیرد و بر تمام جوانب کار دقت دارد. در هر کجا از مسیر تبلیغات که نیاز باشد نقاط ضعف را حذف میکند نقاط قوت را پایدار نگه می‌دارد. مشاور تبلیغاتی شما با تسلطی که در حوزه‌های مختلف دارد عوامل مختلفی را پیش بینی می کند و در این مسیر قطعاً شما را به موفقیت میرساند.

در بخش های بعد در خصوص ادامه کار های مشاور تبلیغاتی توضیحات بیشتری ارائه خواهد شد.

طراحی کمپین از کجا شروع می شود؟

یکی از کارهای مهم و اساسی که در مشاوره های تبلیغاتی صورت می پذیرد طراحی کمپین تبلیغاتی است.  فهمیدن این که کمپین تبلیغاتی از کجا شروع می شود و چطور به رسیدن به هدف می انجامد مستلزم این است که ابتدا اطلاعاتی درباره اینکه کمپین تبلیغاتی چیست و چطور شما را به اهدافتان می رساند داشته باشید. کمپین تبلیغاتی یک استراتژی است که هدف خاصی را دنبال می کند. به عبارت دیگر مجموعه ای از تبلیغات چند جانبه که رسیدن به هدفی واحد را تضمین میکند کمپین تبلیغاتی گفته می شود.

یک نکته حائز اهمیت در خصوص کمپین تبلیغاتی وجود دارد و آن این است که این واژه تنها با در نظر گرفتن مقداری کمی و عددی معنا پیدا می‌کند. يعني حجم ریالی کمپین تبلیغاتی برای معنا بخشیدن به آن لازم است. منظور از حجم ریالی یا عددی گفته شده هم بودجه است که برای رسیدن به هدف کمپین در نظر گرفته می‌شود. بدیهی است هر چه این بودجه بالاتر باشد رسیدن به هدف نهاد نهایی دقیق تر و امکان پذیر تر است.

حال به این نکته می پردازیم که مشاور تبلیغاتی چطور یک کمپین تبلیغاتی برای شما به راه می اندازد. همانطور که قبلاً هم گفته شد پس از اینکه شما اقدام برای مشاوره تبلیغاتی میکنید مشاورانی که کار شما را بر عهده می گیرند استراتژی هایی اتخاذ می‌کنند که شما را به هدف نهایی تان می رساند. این هدف نهایی می تواند تبلیغات و فروش بیشتر، به جریان انداختن احساس مخاطبین و برند سازی، مطرح شدن در بازاری خاص و یا هر هدف دیگری باشد. این استراتژی هایی که توسط مشاور تبلیغاتی شما انتخاب می‌شود در واقع کمپین تبلیغاتی است که راه اندازی شده است.

مشاور تبلیغاتی شما این کمپین را با توجه به هدف شما میزان بودجه تان زمانی که برای رسیدن به هدف در نظر دارید و ابزارهایی که خود او برای رساندن شما به هدف در اختیار دارد طراحی می کند. در حقیقت طراحی این کمپین ها با توجه به شرایط متقابل میان شما و مشاور تان طراحی می شود. تبلیغ بر روی تابلوهای بیلبورد سطح شهر، تبلیغ روی وسایل حمل و نقل شهری، تبلیغ در مراکز خرید، تبلیغ در رسانه‌هایی مانند رادیو و تلویزیون همه نمونه هایی از کمپین های تبلیغاتی هستند که ممکن است برای شما در نظر گرفته شود.

ویژگی های یک کمپین تبلیغاتی موفق

 با توجه به آنچه گفته شد وجود چه ویژگی هایی در استراتژی انتخاب شده میتواند کمپین را تبدیل به کمپین موفق بکند؟

 اولین نکته تناسب میان هدف و تبلیغ است. این اولین عاملی است که رسیدن به هدف را تضمین می کند. پس همیشه به وجود تناسب میان تبلیغ و هدف و محصول تان دقت کنید.

فراموش نکنید کمپین تبلیغاتی موفق است که ویژگی های خاص و منحصر به فرد محصول را به طور ویژه از رقبای آن متمایز می کند. در واقع کمپین تبلیغاتی موفق این پیام را به مخاطب می رساند: بهترین محصولی که می تواند تهیه کند محصول مورد نظر شماست.

 همچنین کمپین موفق بر هر هدفی که دارد متمرکز است و همواره نتایج آن مورد بررسی و اندازه گیری قرار میگیرد.

 به علاوه چنین کمپینی علاوه بر معرفی برند و ایجاد اعتماد، مخاطب مناسب محصول را شناسایی کرده و توجه او را جلب می کند. همچنین پیام کوتاهی دارد که همواره توسط مخاطبین یادآوری می شود.

نکات مهم در طراحی کمپین ها

موضوع مهم دیگری که نیاز به بررسی دارد نکات مهم در طراحی کمپین هاست. اینکه به چه مواردی برای داشتن کمپین های تبلیغاتی موفق باید توجه کرد موضوع بحث ما در این قسمت است. 

قصد داریم چند نکته مهم و کلیدی را بیان کنیم که حتماً در طراحی کمپین ها به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

نکته اول اینکه سعی کنید برای مخاطب این کمپین خود تجربه احساسی ایجاد کنید. برای این کار همه اجزای کمپین تان را به صورت یکپارچه و با نظم خاص طراحی کنید. به طوری  که به عنوان مثال قرار گرفتن چند رنگ خاص در کنار هم مخاطبین را به یاد تبلیغ شما بیندازد.

دومین نکته اینکه فراموش نکنید مهم‌ترین اصل در راه اندازی کمپین های تبلیغاتی بررسی نتایج آن هاست. پس از بررسی تاثیرات تبلیغ خود غافل نشوید.

نکته بعدی این است: در تبلیغات خود چنان از جلوه های بصری استفاده کنید که مخاطبین به تبلیغ شما جذب شوند.

و آخرین نکته که بسیار هم نکته مهمی است این است که در انتقال پیام تان دقت کنید پیام را ساده و واضح به مخاطب منتقل کنید.

چه کارهایی در طول مسیر انجام می شود؟

به عنوان آخرین مطلب برای جمع بندی درباره تمام کارهایی که در طی داشتن مشاوره تبلیغاتی و راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی انجام می شود باید گفت تمام راهی که باید طی کنید بدین ترتیب است:

 ابتدا شما باید بودجه ای برای انجام تبلیغات تان در نظر بگیرید و یک هدف دقیق و واضح تعیین کنید. سپس کار را به مشاوره تبلیغاتی بسپارید. مشاور شما تمام آنچه لازم است در مسیر تبلیغات هدفمند انجام دهید برای شما بیان می کند. پس از در نظر گرفتن پیشنهادات مشاور و سپس بررسی تناسب آن با بودجه شما و رسیدن به یک نتیجه واحد با مشاور باید به سراغ طراحی یک کمپین تبلیغاتی بروید.

مشاور شما ضمن اینکه بودجه مورد استفاده برای کمپین را در نظر دارد مجموعه استراتژی های لازم برای رسیدن به هدف را عملی می‌کند. خود شما هم لازم است با در نظر داشتن نکاتی که در این مقاله گفته شد بر روند فعالیت ها و نتایج نظارت داشته باشید دقت کنید مرتباً نتایج توسط مشاور اندازه‌گیری و بررسی شود. در صورت لزوم در کمپین تبلیغاتی تغییراتی ایجاد کنید تا هرچه بیشتر با هدف نهایی هماهنگ باشد.

 در نهایت می توانید انتظار داشته باشید در زمان تعیین شده به هدفی که در زمینه تبلیغات خود دارید دست خواهید یافت.

آژانس تبلیغاتی ارواد

7151 2842 021
info@ervadco.com
تهران، خیابان شریعتی، ظفر، خیابان صبر

 

سلام! در کمترین زمان ممکن به پیام شما پاسخ خواهیم داد info@ervadco.com

* مشاوره آنلاین
Close and go back to page
با ما تماس بگیرید