• تماس با ما: 0199 2842 021
  • مدیر فروش: 09124877900
  • ایمیل به ما: info@ervadco.com

عکاسی تبلیغاتی

معجزه ای به نام عکاسی در تبلیغات برند

عکاسی مواد شوینده
عکاسی فرش
عکاسی اوه
عکاسی تبلیغاتی غذایی
عکاسی تبلیغاتی فرش
عکاسی غذایی
عکاسی راپیدو
عکاسی فرش
عکاسی فرش
عکاسی فرش
کلیپ تبلیغاتی فرش
عکاسی فرش
برگزاری کنسرت
عکاسی ادویه
عکاسی ادویه
عکاسی برگزاری رویداد
عکاسی طلا و جواهر
عکاسی جواهر
عکاسی طلا
عکاسی تبلیغاتی طلا و جواهر

شاید آن زمان که مخترع دوربین با هزار مکافات توانست دیافراگم دوربین را به حرکت دربیاورد، هیچگاه فکر نمی کرد زمانی برسد که اختراع او بتواند دنیای تبلیغات و تجارت را تکان دهد! امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی تقریبا همه ی مردم در جیب هایشان گوشی های موبایل هوشمند را دارند و همه ی این موبایل ها دارای دوربین عکاسی که بعضی دارای کیفیت بالا و بعضی هم معمولی تر می باشند. با این تفاسیر می توان گفت که غالب مردم تجربه ی عکسبرداری را دارند،‌ البته نه در سطح حرفه ای بلکه به حالت روتین و معمولی. کافیست یکی از عکس هایی که در یکی از مکان های معروف دنیا که دارای جاذبه ی خاص و ویژه ای هستند را که خودتان گرفته اید را در کنار اثری از یک عکاس معروف که از همان نقطه عکاسی کرده است بگذارید، تفاوت فاحش خواهد بود! ابتدا شاید بگویید علت تفاوت در وجود ابزارهای متفاوت و حرفه ایست اما اگر عمیق تر به تصویر بنگرید، درک خواهید کرد که در اثر عکاس معروف، هنر و حرفه ای تخصصی نهفته است که بین افراد عادی و عکاس های حرفه ای تمایز ایجاد می کند.

زمان شما برای ما ارزشمند است! اگر فرصت مطالعه متن را ندارید، هم اکنون کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره رایگان به شما هستند

تمام این مطالب را گفتیم تا به شما نشان دهیم که هنر عکاسی در برندینگ و تبلیغات اثر فوق العاده ای دارد. به عنوان مثال اگر قصد تبلیغات دارید و هدفتان این است که برای تصاویر پروژه از عکس های خام اینترنتی یا عکسبرداری نهایتا با یک گوشی موبایل با کیفیت استفاده کنید، بهتر است که از همان اول قید آن تبلیغ را بزنید. زیرا کار سطحی و معمولی، نتیجه ای سطحی و معمولی خواهد داشت!

حال در نظر بگیرید که برای تبلیغ محصول، خدمات یا کسب و کار خود یک تیم حرفه ای تصویربرداری با رعایت تمام اصول حرفه ای و استفاده از ابزار آپدیت و منحصر به فرد را بر سر صحنه ی خود حاضر کرده اید و پروژه را به پایان رسانده و به مرحله ی ادیت می فرستند. زمانی که نتیجه را ببینید، ابتدا باور نخواهید کرد که این تصاویر مربوط به کسب و کار شماست! چنان رنگ ها چشمان شما را مسحور خواهند کرد و جزئیات با دقیق ترین ظرافت های موجود به چشم شما خواهند آمد که شگفت زده خواهید شد. پس اصلا قدرت عکاسی را دست کم نگیرید و این حرفه را به عنوان یک هنر پر زحمت در باورتان بپذیرید.

 

عکاسی صنعتی

بسیاری از کسب و کارهایی که اساس تولید محصول دارند، برای تحت تاثیر قرار دادن مخاطبان خود از شیوه ی تولید و مراحل ساخت، عکاسی به عمل می آورند تا بزرگی و عظمت خود را به نمایش بگذارند. عکاسی صنعتی معمولا بر اساس ثبت مراحل تولید و همچنین محیطی که دستگاه های تولیدی در آن مستقر هستند، بوده و تلاش می شود تا مکانیزه بودن امور در آن به نمایش گذاشته شود.

عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی

معمولا کمپانی هایی که به دنبال ساخت یک پکیج تبلیغاتی از امور خود می باشند، از همان ابتدا که اتاق فکر شرکت جلسات ابتدایی طراحی محصول را شروع می کند، پروسه ی تصویربرداری را آغاز کرده و تا زمانی که محصول بسته بندی شده از نوار نقاله خارج می شود؛ تمامی مراحل را توسط فنون ویژه ی عکاسی ثبت می کنند.

عکسبرداری به شیوه ای که گفته شد، دارای اثر روانی بسیاری برای مخاطبان می باشد. به عنوان مثال اگر یک محصول روتین را در نظر بگیریم که سال ها مردم از آن استفاده کنند؛ شاید کمتر کسی به روند تولید آن دقت کرده باشد. بر همین اساس زمانی که تصاویر حرفه ای از مراحل تولید آن محصول به دید مخاطب برسد، قطعا تحت تاثیر قرار گرفته و اشتیاق بالایی برای خرید پیدا می کند.

 

عکاسی معماری

ثبت تصاویر آثار معماری از جهاتی آسان و از جهاتی سخت می باشد. آسان به این لحاظ که محیط مورد نظر توسط هنر دکوراتور به خوبی دیزاین شده و به خودی خود چشم نواز و زیبا است. اما سخت از آن بابت که عکاس بایستی با استفاده از توانایی ها و پتانسیل خود بر زیبایی این اثر تمام عیار بیفزاید، به گونه ای که تصویر ثبت شده چیزی فراتر از دید انسانی نسبت به محیط معماری باشد.

این پلان بیشتر مورد استفاده ی دفاتر معماری و تولید کنندگان متریال های ساختمانی واقع می شود. به عنوان مثال شرکت تولید کننده ی کاغذ دیواری بلا استثنا برای معرفی محصول خود، به عکاسان این حیطه مراجعه کرده و از آن ها می خواهند که با ثبت تصاویری چشم نواز، هر بیننده ای را وادار به خرید محصولات خود کنند.

البته که نیمی از مسیر را طراح داخلی با دیزاین محیط مورد نظر انجام داده است، و نیمه ی باقیمانده وظیفه ی عکاس است تا با تنظیم فریم و دیگر نکات حرفه ای، ‌فریمی دل انگیز ثبت کند. تیم های حرفه ای تبلیغاتی با توجه به نیاز گسترده ی بازار، عکاسان متخصص در زمینه ی معماری را به استخدام در می آورند.

البته عکاسی معماری لزوما مربوط به ثبت تصاویر لوکیشن های معماری و یا شرکت های ساختمانی نمی باشد. بسیاری از برندها برای افزایش حس دوستی با مخاطبان خود از محیط شرکت یا اداره خود عکاسی می کنند که بایستی توسط عکاس متخصص این حیطه صورت گیرد.

 

عکاسی هوایی

امروزه با توجه به فراگیر شدن تصویر برداری توسط هلی شات ها بسیاری از مردم عکاسی هوایی را به مثابه عکاسی با هلی شات می دانند. البته ممکن است که پروژه ی عکسبرداری هوایی با هلی شات، کواد کوپتر یا حتی هلی کوپتر انجام شود، اما هر تصویری که توسط این وسایل ثبت شد، عکس هوایی نیست! عکس هوایی بایستی به خوبی جزئیات کادر خود را نشان دهد. اگر هلی شات از کیفیت لنز پایینی برخوردار باشد، طبیعتا در انجام این وظیفه ناکام خواهد بود.

تصاویر هوایی با توجه به نیاز کارفرما دارای سبک های مختلفی خواهد بود. گاهی ممکن است برای ثبت اینگونه تصاویر نیاز به پرواز باشد، گاهی هم ایستادن بر روی بام یک ساختمان بلند مکفی باشد. تصاویر هوایی در تبلیغات ها همواره حس عظمت و بزرگی به مخاطبان می بخشد. آن ها با تماشای لوکیشن شما از ارتفاع زیاد به وجد آمده و حس دلنشینی برایشان به وجود خواهد آمد.

یکی دیگر از زیبایی های این عکس، ایجاد تمرکز بر لوکیشن محل بیزینس شما توسط ادیت های بعد از عکس می باشد. بدین صورت که تصویری پهناور از فراز آسمان لوکیشن شما ثبت شده و پس از ادیت و تنظیم رنگ، در قسمت نهایی نورها و کادر به گونه ای تنظیم می شوند که لوکیشن شما در مرکز ثقل تصویر قرار گرفته و همه ی انرژی های بصری به آن سرازیر می شوند.

 

عکاسی غذا

برای درک بهتر و عمیق این موضوع پیشنهاد می کنیم که آزمایشی که در ادامه توضیح داده می شود را انجام دهید. در خیالتان تصور کنید که ظرفی پر از گوجه سبز خیس که روی آن نمک ریخته شده است جلوی شما قرار دارد، یکی از آن ها را برداشته و زیر دندان خود می گذارید، همزمان با گاز زدن گوجه سبز صدای قرچ قرچ آن در گوشتان بپیچد، ترشی ملس آن در دهنتان بپیچد و... اکنون قطعا بزاق دهانتان ترشح شده و آب دهانتان راه افتاده است! حال تصور کنید که تصویر این واقعه را هم تماشا کنید قطعا نخواهید توانست جلوی خود را بگیرید. با توجه به مطالب گفته شده حتما از اهمیت عکاسی غذا آگاه شده اید، که یک عکس هنری و خلاقانه از غذای طبخ شده ی شما تا چه حد می تواند بینندگان را به تست غذای شما ترغیب کند!

عکاسی غذایی
عکاسی غذا
عکس غذا

از طرفی دیگر در دنیای امروزه، غذاها و خوراکی های جدید مرتبا در حال افزایش هستند و بسیاری از مردم خیلی از غذاهای موجود در منوی رستوران ها و فست فودها را تجربه نکرده اند، حال اگر شما غذا را توسط عکاسی حرفه ای عکسبرداری کرده و آن را در منوی خود قرار دهید، قطعا مشتریان برای تجربه ی غذا اقدام خواهند کرد. قرار دادن تصاویر غذا در دیدگاه مشتریان دارای اثر روانی می باشد که اشتهای آنان را باز کرده و میل آن ها به سمت خرید دستپخت شما ترغیب خواهد شد.

 

عکاسی طلا و جواهر

زرق و برق و درخشندگی جواهرات همواره در همه ی حالات چشم ها را وادار به توجه می کند. از آنجایی که نقش و نگار و طرح هایی نقش بسته بر روی جواهرات دارای اندازه های کوچک و ریز هستند، برای نشان دادن جزئیات آن نیاز است که با دوربین های پیکسل بالا و پیشرفته از نزدیک تصاویری به حالت زوم از آن ها ثبت شود.

عکاسی طلا و جواهر
عکاسی طلا
عکس طلا و جواهر

در بازار امروزه میزان استفاده از جواهرات و بدلیجات به شدت رو به افزایش است به گونه ای که در کنار فروش حضوری، بازار ویژه ای هم در دنیای آنلاین برای آن ایجاد شده است. اگر سری به پیج های عرضه و فروش جواهرات بزنید، تصاویر زیبا و منحصر به فردی از محصولات خواهید دید که حتی اگر به آن ها نیاز هم نداشته باشید، باز هم دلتان خواهد خواست که از طلا و جواهرات گالری پیش رو خرید کنید. این دقیقا قدرت عکاسی طلا و جواهر است که محصول را آنچنان زیبا و جذاب نشان می دهد تا همه برای خرید آن تحریک شوند.

کافیست چند تصویر از گالری جواهر فروشان را مشاهده کنید؛ متوجه خواهید شد که روی جواهرات به چه میزان زیادی، ظریف کاری انجام شده است که ما در نگاه اجمالی و اولیه متوجه آن نخواهیم بود.

اگر تصمیم دارید که فروشگاه طلا و جواهرات راه اندازی کنید، حتما با یک تیم عکاسی حرفه ای قرارداد ببندید تا از تمامی محصولات شما عکسبرداری کرده و کاتالوگی شکیل و مفصل تولید کند تا مشتریان به خوبی جزئیات و ظریف کاری های محصولات شما را درک کنند.

 

عکاسی پوشاک

پوشاک که در کنار مسکن و خوراک جزو سه نیاز اصلی بشر محسوب می شود، همواره از اهمیت والا و ویژه ای برخوردار است. صنعت مد و فشن امروزه پیشرفت محسوسی داشته و به شدت انسان ها را درگیر خود کرده است. بارها برای همه ی ما پیش آمده است که در فضای مجازی یا حتی بیلبوردهای تبلیغات شهری لباسی بر تن مدلی دیده ایم که همان نگاه منجر به خرید لباس شده است.

عکس پوشاک
عکاسی پوشاک
عکاسی تبلیغاتی پوشاک

نکته ی قابل ذکر درباره ی عکاسی پوشاک این است که سبک مورد نظر، منحصرا درباره تبلیغات لباس و پوشاک نمی باشد، و گاهی ممکن است از جنبه زیبایی شناسی مورد استفاده قرار بگیرد. به عنوان مثال برای طراحی کاتالوگی نیاز به کاراکتری داریم تا بعضی فیگورها را انجام دهد. در اینجور مواقع متخصصان عکاسی پوشاک با در نظر گرفتن عناصر بصری پوشش کاراکتر، تصویر فیگورها را ثبت می کنند.

اگر برای شناساندن و معرفی پوشاک تولیدی خود نیاز به عکاسی دارید، کافیست مدلی خوش اندام و فیتنسی پیدا کرده و لباس های سایز مورد نظر را به او بپوشانید؛ و در نهایت مطابق با حالاتی که عکاس پیشنهاد می دهد، مدل ژست بگیرد. اگر هم به شخصی که مسئولیت مدل را ایفا می کند، دسترسی ندارید، می توانید از مانکن های آماده در بازار استفاده کنید.

استفاده از عکاسان با تخصص لباس و پوشاک، کمترین اثر و نتیجه ای که خواهند داشت، این خواهد بود که شخص حداقل برای پرو لباس اقدام خواهد کرد و فروشندگان متخصص در این زمینه معتقدند، زمانی که مشتری برای پرو لباس مدنظر وارد فروشگاه می شود، احتمال بسیار بالایی برای خرید لباس مورد نظر وجود خواهد داشت.

 

عکاسی 360 درجه

در این سبک عکاس، با در نظر گرفتن کاربری و حالات مختلف کالا، تصاویر متعددی و کثیری می گیرد تا با سازماندهی آن شناخت خوبی از آن محصول به وجود بیاید. عکاس برای ثبت تصویر 360 درجه به گونه ای دوربین و سوژه را مستقر می کند که بتواند به راحتی حول یکدیگر بچرخند و از همه ی ابعاد و زوایا تصویر ثبت شود.

تصاویر 360 درجه معمولا در فروشگاه های اینترنتی به خوبی قابل مشاهده اند؛ هنگامی که کالایی برای فروش معرفی می شود تصاویر متعددی از زوایای گوناگون آن در قسمت معرفی گذاشته می شود که در بعضی سایت ها کاربر با توجه به امکانات فنی پیج به صورت مجازی می تواند حول کالا بچرخد و در بعضی دیگر هم تصاویر کات شده در کنار هم چیده شده اند.

غالبا این مدل از عکاسی در تبلیغات محصولاتی استفاده می شود که در قسمت های مختلف محصول تنوع رنگ و حالت دارند. به عنوان مثال محصول از جلو دارای رنگی مشکی است، اما ممکن است از زاویه ی پشت رگه های سفید داشته باشد؛ به همین منظور نیاز است که تصویر زوایای مختلف در اختیار کاربر قرار داده شود.

عده ای ممکن است این شیوه از تصویربرداری را با عکس های پانوراما مقایسه کنند که شایان ذکر است، تصاویر 360 درجه با تصاویر پانوراما متفاوت هستند. در عکسبرداری 360 درجه اساس کار نشان دادن جزئیات و حالات مختلف برای افزایش تعامل کاربر با محصول می باشد.

 

عکاسی فرش

فرش ایرانی همچنان حرف نخست را از نظر زیبایی و جلال در دنیا می زند. در همین راستا بسیاری از شرکت های تولید کننده ی فرش بایستی دقت کافی در این موضوع را داشته باشند تا با یک پروژه تبلیغی و معرفی به راحتی محصول خود را به اقصی نقاط دنیا صادر کنند.

عکاسی تبلیغاتی فرش
عکاسی فرش
عکس فرش

با توجه به اینکه فرش ها شاکله و ابعاد مشخصی دارند، نیاز است که عکاسان این حیطه خلاق و خوش فکر باشند. زیرا بایستی با خلاقیت خود، ژست و حالت مناسبی برای مستقر کردن فرش جلوی دوربین طراحی کنند تا آن حالت روتین و عادی فرش از بین برود.

برای عکسبرداری از فرش نیاز است که از دوربین های پیشرفته و پر پیکسل استفاده شود؛ زیرا به تصویر کشیدن ظرافت تار و پود و بافت فرش از اهم وظایف عکاس محسوب می شود. زمانی که برای معرفی فرش خود از عکاسان این حیطه کمک می گیرید، به صورت محسوسی جزئیات و ریتم نقشه ی فرش خود را به مشتری نشان می دهید، زیرا شگرد عکاسان همین است که با نشان دادن جزئیات و ظرافت محصول، مشتری را ترغیب به خرید و یا حداقل بررسی بیشتر کنند. فرش یکی از صنایع پردرآمد در کشور ما محسوب می شود، با سرمایه گذاری هدفمند در زمینه معرفی و تبلیغات، بستر مناسبی برای رشد کسب و کار خود فراهم کنید تا به حول و قوه ی الهی شهرتی جهانی پیدا کنید.

 

عکاسی دکوراسیون

بسیار پیش می آید که اجرا کنندگان دکوراسیون ساختمان برای ثبت نمونه کار خود، از عکاسی دکوراسیون استقبال می کنند. دلیل آن هم ثبت تصاویر زیبا و خوش رنگ و لعاب از عکاسان حرفه ای این صنعت می باشد. البته باید توجه کنید که عکاسی دکوراسیون با عکاسی معماری دارای تفاوت هایی است. در عکاسی معماری عکاس بر کانسپت و سبک کلی فضا اتکا می کند و به دنبال آن است که سخن کلی فضا را به بیننده القا کند؛ اما عکاسان دکوراسیون به دنبال به تصویر کشیدن قسمتی از فضای کلی ساختمان هستند که با متریال هایی خاصی دیزاین شده است.

عکاسی دکوراسیون
عکاسی مبلمان
عکاسی مبلمان

به عنوان مثال یک نمایشگاه مبل، زمانی که برای معرفی محصول خود به عکاسان این حیطه مراجعه می کند، عکاس مبل ها را با ریتم خاصی در یک فضای متناسب چیدمان کرده و از حالات و زوایای مختلف تصاویر زیبایی را ثبت می کند. در مثالی دیگر می توان سازندگان کابینت را که یکی از پایه ثابت های عکاسی دکوراسیون هستند مثال زد. کابینت سازان با بهره گیری از صنعت عکاسی، پروژه های اجرا شده ی خود را از زیباترین زاویه ی ممکن به مشتریان خود نشان می دهند؛ به گونه ای که مشتریان پس از تماشای ژورنال اجرایی، می توانند کابینت مدنظر خود را با کیفیت بالا در آشپزخانه خود تجسم کنند.

عکاسی دکوراسیون در زمینه ی معرفی و تبلیغات اکسسوری های منزل هم استفاده می شود. البته بیشتر اکسسوری های زینتی که جنبه ی دکوری دارند در این شاخه قرار می گیرند و لوازم مصرفی و خانگی در شاخه ی عکاسی صنعتی و محصول قرار می گیرند.

 

عکاسی مواد شوینده

شاید در نگاه اول غالب افراد عکاسی مواد شوینده را همان عکاسی از محصول بدانند، اما بایستی خدمتتان عرض کنیم که این سبک از عکاسی بسیار سخت تر از محصول می باشد. عکاسان متخصص در این زمینه علاوه بر ثبت محصول مورد نظر می بایست فضایی را خلق کنند تا به خوبی خاصیت محصول برای بیننده نمایان شود. زیرا مواد شوینده به گونه ای نیستند که با نشان داده ظرف یا حجم شان، پروسه ی تبلیغی آن ها پایان پذیرد، تصویر ثبت شده باید به گونه ای باشد که مخاطب در دید اول به قدرت و خاصیت پاک کنندگی منحصر به فرد آن هم پی ببرد.

عکاسی مواد شوینده
عکاسی مواد شوینده
عکاسی مواد شوینده

عکاسان این حیطه حتما باید تجربه ی کافی در زمینه ی سناریو پردازی را داشته باشند تا با طرح ایده های خلاقانه، به خوبی مخاطب را در مسیر معرفی محصول قرار دهند. امروزه با توجه به افزایش تجهیزات ماشینی در دنیا و به تبع آن آلودگی هوا، لزوم استفاده از مواد شوینده بسیار ضروری شده است. در همین راستا بسیاری از صنعت داران این زمینه در حال گسترش و تنوع محصولات خود هستند. اگر شما هم در این زمینه محصولی را در حال تولید دارید، بهتر است که حتما با متخصصان تبلیغاتی همکاری داشته باشد.

دنیای پیش روی ما دنیای تکنولوژی می باشد، در دنیای تکنولوژی همه چیز به سرعت اتفاق می افتد. اگر نتوانید کسب و کار خود را با سرعت تغییرات همگام کنید، قطعا در پیشبرد اهدافتان با مشکلاتی مواجه خواهید شد. در عصر حاضر ارزش و اهمیت تبلیغات بیشتر از هر موقع دیگری به همه اثبات شده است. این روزها کمتر کسی پیدا می شود که قدرت تبلیغات را نادیده بگیرد، به همین منظور انتخاب و قرارداد با یک آژانس تبلیغاتی حرفه ای از مهمترین امور یک کسب و کار برای رقابت با رقبای خود می باشد.

همواره تصویری که در ذهن مخاطب در مورد محصول یا خدماتی کمپانی مورد نظر شکل می گیرد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در همین راستا عکاس در تیم تبلیغاتی از منزلت خاصی برخوردار بوده و همواره آژانس های تبلیغاتی حرفه ای، از برگزیدگان این حیطه استفاده می کنند.

افتخار این را داریم که به عنوان آژانس تبلیغاتی متخصص در زمینه معرفی و برندسازی، همواره از خلاقان و متفکران در زمینه سناریو نویسی پروژه ها و همچنین عکاسان حرفه ای با تجهیزات به روز استفاده کنیم و هموار هدفمان جلب رضایت شما بوده است. اگر صاحب کسب وکاری هستید که دغدغه معرفی و برندسازی خود را دارید، زمان را از دست ندهید و همین الآن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آژانس تبلیغاتی ارواد

7151 2842 021
info@ervadco.com
تهران، خیابان شریعتی، ظفر، خیابان صبر

 

سلام! در کمترین زمان ممکن به پیام شما پاسخ خواهیم داد info@ervadco.com

* مشاوره آنلاین
Close and go back to page
با ما تماس بگیرید