• تماس با ما: 0199 2842 021
  • مدیر فروش: 09124877900
  • ایمیل به ما: info@ervadco.com

تیزر تبلیغاتی

انواع تیزر تبلیغاتی را بشناسید

جالب است که تیزر تبلیغاتی هیچگاه از مد نخواهد افتاد. چنانچه به دنبال بهترین راه برای تبلیغات محصول خود هستید که در کمترین زمان نتیجه دهد بهره بردن از انواع تیزر تبلیغاتی راهی است که بی شک شما را به هدفتان می رساند. می دانید که اگر برای تبلیغات هزینه نکنید دیر یا زود مجبور می‌شوید قید فروش بالا و سود بیشتر را بزنید و به همان فروش معمولی و سود اندک قبلی بسنده کنید اما برای اینکه در کارتان پیشرفت کنید باید به دنبال پربازده ترین راه تبلیغات باشید. این راه همان استفاده از انواع تیزرهای تبلیغاتی تبلیغاتی است. شاید فکر کنید انواع تیزر تبلیغاتی هزینه بالایی می برد. درست است اما مطمئن باشید با این کار تغییر فوق العاده ای در کارتان ایجاد می کنید که ارزش هزینه بالای آن را دارد.

اگر به تبلیغاتی رنگ و وارنگی که در طول روز از تلویزیون پخش می شوند دقت کنید میبینید این تبلیغات ساختار ها و موضوعات متفاوتی دارند.

 

 

 

 

زمان شما برای ما ارزشمند است! اگر فرصت مطالعه متن را ندارید، هم اکنون کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره رایگان به شما هستند

 

دسته بندی انواع تیزر تبلیغاتی

 دسته اول تیزر ها آنهایی هستند که قصد معرفی یک برند را دارند. اگر شما در پروسه برندسازی برای محصول یا خدمات تان هستید باید به سراغ این دسته از انواع تیزر تبلیغاتی بروید. این تیزر ها چندان طولانی نیستند اما می توانند چند دقیقه ای برای تاثیر بر مخاطب زمان داشته باشند. همچنین مستقیما با احساس مخاطب سروکار دارند و از این طریق می خواهند هویت و پیام برند را در ذهن مخاطب ثبت کنند و برای برند خود اعتبار ایجاد کنند. 

دسته دوم تیزرهایی هستند که بیشتر از دسته قبل شناخته شده هستند و کاربرد دارند. این دسته از انواع تیزر تبلیغاتی وظیفه دارند محصول خاصی را به مشتریان احتمالی اش معرفی کنند. این تیزرها که در انواع مختلفی رئال، انیمیشن، رئال انیمیشن، موشن گرافیک و.. ساخته می شوند و در زمانی حداکثر یک دقیقه مفهوم مورد نظر را منتقل می کنند. معرفی ویژگی های محصول و مزایای آن نسبت به رقبایش مهمترین اصولی هستند که در این نوع از تیزر ها باید بیان شود.  

دسته سوم از انواع تیزر تبلیغاتی دسته ای هستند که برای معرفی و تبلیغ یک شرکت یا فضای فرهنگی تفریحی کاربرد دارند. در این نوع تیزر ها شما حدودا دو دقیقه زمان دارید فضای شرکت، کارخانه و یا مجتمع تفریحی، تجاری، فرهنگی و... را به ببینده نشان دهید. چنین تبلیغاتی عموما با تصاویر و موسیقی جذاب طراحی می شود تا ببینده را ترغیب به استفاده از این فضاها کند. توجه کنید که برای تبلیغ مراکزی که جذابیت چندانی برای ببیندگان تلویزیون ندارد از این نوع از انواع تیزر تبلیغاتی استفاده نکنید. همچنین از کش دادن این نوع تبلیغات خودداری کنید

آخرین دسته از انواع تیزر تبلیغاتی تبلیغات مربوط به رویداد هاست. اگر قصد برگزاری رویدادی عمومی را دارید و میخواهید در یک فراخوان عمومی همه را از برگزاری آن مطلع و دعوت به شرکت کنید به سراغ تبلیغات تلویزیونی بروید. در چنین تبلیغی هیچ محصول یا برند خاصی معرفی نمی شود و تنها در زمانی حدود یک دقیقه ای برنامه های رویداد شفاف و روشن بیان می شود.

 

نکات مهم در طراحی تیزر تبلیغاتی

ساخت یک تیزر تبلیغاتی موفق که بتوانند ابزار مناسبی برای تبلیغ محصولات یا خدمات شما باشد نیاز به رعایت یکسری نکات و اصول دارد. اگر شما میخواهید انتظار موفقیت از طریق تیزر تبلیغاتی را داشته باشید باید روی آن سرمایه گذاری کنید. این سرمایه گذاری هم جنبه مالی دارد و هم جنبه حرفه ای. در این بخش این نکات و اصول را برای شما جمع آوری کرده ایم تا هنگام ساخت انواع تیزر تبلیغاتی از آن ها استفاده کنید.

نکته اول این است که برای تیزر تبلیغاتی تان یک طرح و خط داستانی ویژه انتخاب کنید. می توانید از عناصر طنز استفاده کنید. اما مراقب باشید طنز را به شکل ظریف وارد داستان کنید که موجب پایین آوردن سطح کارتان نشود. این کار را به افرادی که در این زمینه تجربه و تخصص دارند بسپارید تا به نتیجه آن مطمئن باشید.

نکته ای دیگری که باید در نظر بگیرید این است که یک شعار کوتاه و بیادماندنی برای تبلیغ تان در نظر بگیرید. مخصوصا اگر قصد دارید برندتان را تبلیغ کنید. این کار باعث می شود این شعار در خاطر بماند و برند شما در ذهن مخاطب تثبیت شود. 

همچنین هنگام ساخت انواع تیزر تبلیغاتی باید ضمن معرفی محصول، مدارک و مستنداتی هم به بیننده ارائه کنید که او را متقاعد کند محصول شما بهترین محصول است. از هر راه و ایده ای برای اینکه مشتری محصول شما را از بین محصولات مشابه انتخاب کند استفاده کنید. ایده های جدید تاثیرات بالایی روی این امر دارند.

در آخر فراموش نکنید اگر محصولات یا شرکت شما افتخاراتی کسب کرده بهترین کار این است که آنها را در تیزر تبلیغاتی تان عنوان کنید. با این کار اعتماد بیننده را نسبت به خودتان بالا میبرید.

 

سبک های مختلف تیزرهای تبلیغاتی

انواع تیزر تبلیغاتی که برای تبلیغات مختلف ساخته می شود در سبک های مختلفی ساخته می شود. می توان این تیزر ها را به شکل رئال ساخت و در آن از فیلمنامه های حقیقی و بازیگران حقیقی استفاده کرد. می توان از شخصیت های انیمیشنی در ساخت انواع تیزر تبلیغاتی استفاده کرد و یا ترکیبی از آن ها را به کار برد. همچنین راه های دیگری هم برای ساخت انواع تیزر تبلیغاتی وجود دارد که در ساخت اغلب آن ها از جلوه ها و تکنیک های کامپیوتری استفاده می شود. این تکنیک ها شامل انواع موشن گرافیک، استاپ موشن و... هستند که جذابیت فوق العاده ای را هم برای تیزر تبلیغاتی شما ایجاد می کنند. البته  توجه به این نکته را هم نباید فراموش کرد که وجود تناسب بین محصول تبلیغی شما و سبکی که انتخاب می کنید بسیار ضروری است. 

در نظر داشته باشید همواره می توانید برای دریافت مشاوره در خصوص انواع تیزر تبلیغاتی و سبک های آن با ما تماس بگیرید. ما به شما مشاوره رایگان خواهی داد.

 

کدام تیزر تبلیغاتی تلویزیونی موفق تر است؟

می خواهیم رازهایی را برایتان آشکار کنیم که باعث می شود در صحنه رقابت انواع تیزر تبلیغاتی موفق تر عمل کنید و توجه مخاطبین بیشتری را به محصولات و خدمات خود جلب کنید.

راز اول

به سراغ ایده های تکراری و خسته کننده نروید. حتی اگر مدت ها به دنبال ایده های جدید و ناب بگردید ارزشش را دارد. بیننده امروزی تلویزیون که روزانه تیزرهای تبلیغاتی مختلفی را از تلویزیون شاهد است کمتر پیش می‌آید توجهی به تیزر های تکراری نشان دهد و پس به سراغ ایده‌های جدید بروید تا بتوانید انتظار داشته باشید بیننده از میان انبوه تیزر ها به نظر شما توجه نشان دهد.

راز دوم

دومین رازی که میخواهیم با شما در میان بگذاریم این است که تمام آنچه در چنته دارید را راحت در اختیار بیننده قرار ندهید. اگر شما به شیوه ای ماهرانه مفاهیم را در لفافه ای از رازها و رمزها قرار دهید تاثیر بی نظیری خواهد داشت. این امر باعث می شود کنجکاوی بیننده نسبت به تیزر شما جلب شود و همین کنجکاوی هم ذهن آن را برای جا دادن پیام برند آماده تر می کند. و از میان انواع تیزر تلویزیونی به تیزر شما توجه نشان می دهد.

راز آخر

آخرین راز این است: تیزر تبلیغاتی تان را طوری بسازید که توجه بر مخاطب و نیازی که به محصول دارد باشد. می توانید برای این کار به سراغ مشکلاتی بروید که مصرف کننده محصول تان در صورت در اختیار نداشتن آن پیدا خواهد کرد. حتی می توانید در این زمینه اغراق کنید و مشکل را سخت تر و سنگین تر از آنچه هست نشان دهید. سپس می توانید محصول تان را به عنوان یک راه گشا برای حل مشکلات مخاطب به او معرفی کنید. در این شرایط ناخودآگاه ذهن بیننده به این سمت میرود که برای گیر نکردن در چنین شرایط سختی محصول شما را خریداری کند.

 

ویژگیهای تیزر موفق

 برای اینکه بدانید داشتن چه ویژگی هایی سبب می شود تیزر شما موفق باشد و شما را به اهدافی که از ساخت آن دارید برساند لازم است این بخش از مقاله را به خوبی مورد مطالعه قرار دهید. دانستن این نکات از این جهت ضروری است که تبلیغات تلویزیونی هزینه بر هستند و شما باید طوری عمل کنید که حتما در تولید تیزرهای تبلیغاتی موفق شوید. در غیر این صورت هزینه زیادی را هدر داده اید و به اهداف تان هم دست پیدا نمی کنید.

ویژگی های اصلی که برای داشتن یک تیزر تبلیغاتی موفق بیان می‌شود شامل این موارد است

اولاً تیزر موفق سناریو و فیلمنامه دقیق و مشخصی دارد که با اهدافی سازنده و ساخت تیزر دارند کاملا متناسب است. این نکته را در بخش های قبلی هم بیان کرده بودیم. علت این تاکید آن است که سناریو درست و اصولی برای داشتن تیزر موفق حرف اول را می زند. اگر در انتخاب این سناریو خوب عمل نکنید، انجام بقیه موارد به بهترین نحو هم کمکی به شما نخواهد کرد. 

ثانیاً تمام مراحل ساخت شامل مراحل پیش تولید تولید و پس از تولید توسط افراد حرفه ای تهیه می شود و و مراحلی مانند فیلمبرداری و صدابرداری کیفیت مطلوبی دارد.

 تیزر موفق از نظر کاربرد موسیقی و تصاویر زیبا غنی است و باعث می شود بیننده جذب تیزر شما شود. پس سعی کنید بهترین تصاویر و متناسب ترین موسیقی ها را برای تیزر خود انتخاب کنید. درچنین تیزری مفهوم متناسب با طرز فکر مخاطب آن طراحی شده و  روان و بدون پیچیدگی، همینطور انتقال پیام به مخاطب با سرعت مناسب و طوری صورت می گیرد که بیننده را خسته نکند.

همچنین تیزر تبلیغاتی موفق طوری عمل می کند که مشتری را دعوت به خرید محصول می کند و در واقع او را مجبور به انجام عملی که مد نظر کارفرماست میکند. این مجبور کردن به این معناست که مخاطب به طور کامل به محصول اعتماد کرده و فقط آن را انتخاب می کند. 

حال که مطالب این مقاله را خواندید، اگر علاقمند به دریافت مشاوره برای ساخت انواع تیزر تبلیغاتی هستید، می توانید با ما در تماس باشید و از مشاوره های تخصصی ما استفاده کنید.

آژانس تبلیغاتی ارواد

7151 2842 021
info@ervadco.com
تهران، خیابان شریعتی، ظفر، خیابان صبر

 

سلام! در کمترین زمان ممکن به پیام شما پاسخ خواهیم داد info@ervadco.com

* مشاوره آنلاین
Close and go back to page
با ما تماس بگیرید